Типи пластику кейкапів і не тільки.
Який компонент механічної клавіатури найвідоміший? Звичайно ж кнопки! Їх ще називають ковпачками або кейкапами (keycaps), якщо вам так завгодно. Саме вони першими впадають у вічі, коли дивишся на клавіатуру, тому більшість кастомізацій починається з них. Крім цікавого зовнішнього вигляду кейкапи впливають на тактильні відчуття пальчиків (за рахунок різної текстури поверхні) і на звучок при друку. Наприклад, клавіші із щільного пластику зроблять звук глухішим, тоді як клавіші з тонкого ABS пластику – більш дзвінким. Кому тиша, а кому клац-клац-клац. Кейкапи можуть робити навіть з дерева, силікону або металу, проте переважна більшість виробляється з декількох основних видів пластику, кожен з яких має свої переваги, недоліки і назви, що важко вимовляються. Давайте розглянемо їх.
ABS (АкрилонітрилБутадієнСтірол)
Це найпопулярніший матеріал виготовлення кнопок для механічних клавіатур. Вони чудово плавляться за досить низької температури (близько 105°C), завдяки чому їх відносно легко і дешево виробляти. Кейкапи з ABS також схильні до впливу ультрафіолетових променів: вони можуть жовтіти або навіть руйнуватися. Їх краще не залишати засмагати на сонечку. Текстура у таких клавіш слабовиражена, на дотик вони рівні та слизькі, прямо як деталі з лего. Поверхня клавіш ABS можна зробити шорсткою та приємною на дотик, проте це їх не врятує: через деякий час текстура зітреться, і клавіші все одно стануть блискучими, як лисина Ванпанчмена. Саме фігова стійкість до стирання є найсильнішим аргументом проти клавіш з ABS – згодом вони стають блискучими в тих місцях, на які найчастіше мякіють. Клавіші з ABS при бадьорому друку з часом "поліруються" пальцями, через що з'являється неприємний блиск на кнопках. Можливо, якось ви навіть побачите у них своє відображення.
PBT (ПоліБутіленТерефталат)
Більш жорсткий і важкий матеріал, не настільки популярний через більш кусачу ціну. Їм можуть похвалитися клавіатури дорожче або кастомні набори клавіш. Поверхня клавіш з PBT традиційно має легку "шорсткість". Ультрафіолетова засмага їх не лякає, але ще крутіше те, що на відміну від ABS вони практично не стираються. Останнім часом PBT-клавіші все частіше встановлюються у серійному виробництві. З представників: Leopold, Ducky, Vortex, Mistel, Varmilo.
POM (ПоліОксіМетилен)
Ще менш популярний матеріал ніж PBT. Сьогодні цей пластик рідко використовують у серійному виробництві клавіатур, адже він значно дорожчий за ABS. Як і PBT, він жорсткий, міцний, важкий, не боїться впливу довкілля, стає блискучим з часом. Словом, справжній герой. На дотик ж POM-клавіші гладкі, як ABS (на відміну PBT). Із прикладів: Noppoo Choc Mini.
Alps
Перемикачі від японської компанії Alps Electric. Мають схожий з Cherry MX механізм дії, але через більшу кількість деталей складніше конструктивно. На цей час оригінальні свічі не виробляються, проте доступний цілий ряд клонів від різних виробників.
ANSI
Поряд з ISO – одна з найпопулярніших фізичних розкладок клавіатур. Зустрічається у продуктах для північноамериканського ринку, абревіатура походить від American National Standards Institute. Візуально відрізняється клавішею Enter заввишки в один ряд і подовженою лівою Shift.
Backlit
Підсвічування символів клавіатури. Конструкція клавіш дозволяє світлу від діода в перемикачі проходити через символ і підсвічувати його зсередини
Cherry
Німецька компанія виробник перемикачів. Творець популярних перемикачів Cherry MX, назва яких фактично стала загальною у світі механічних клавіатур.
Keycap
Кейкап, ковпачок, клавіша. Та частина кнопки, з якою користувач взаємодіє безпосередньо, натискаючи її. Розрізняються за профілями, видом пластику та способом нанесення символів.
Puller
Пулер — пристрій швидкого зняття кейкапів. Існує два види — пластикові та дротяні. Використання дротяних краще, оскільки пластиковими є можливість подряпати або зламати ковпачок.